Producenci
Jak kupować?

Klasyfikacja stanu wizualnego (grade)

Sprzedawcy często w ocenie wyglądu posługują się klasami (grade). Klas z reguły jest kilka. Choć nie ma jednej, uniwersalnej metody klasyfikacji wyglądu, to pewnym standardem rynkowym jest posługiwanie się oznaczeniami literowymi A, B, czasami C:

  • Klasa A+ – najwyższa jakość odnawianego urządzenia. Telefony o tej klasie wyglądają jak nowe, nie posiadają żadnych widocznych gołym okiem śladów użytkowania.
  • Klasa A – bardzo wysoka jakość odnawianego urządzenia. Telefony o tej klasie mogą posiadać niewielkie ślady użytkowania (np. bardzo małe ryski i obtarcia).
  • Klasa AB – wysoka jakość odnawianego urządzenia. Telefony o tej klasie mogą posiadać ślady użytkowania, rysy na obudowie i wyświetlaczu.
  • Klasa B – Telefony o tej klasie są w 100% sprawne, lecz posiadają widoczne ślady użytkowania.

Na rynku można znaleźć oferty oznaczone innymi klasami, jak klasa X, klasa S czy klasa premium. Ponieważ odbiega to od rynkowego standardu, należy zwrócić szczególną uwagę na to, co oznacza dana klasa - i czy sprzedający szczegółowo opisuje wygląd urządzenia.

 

Zwrot i gwarancja

Przy każdym zakupie internetowym masz prawo do zwrotu bez podania przyczyny. Jeżeli sprzęt ci się nie spodoba, masz 14 dni na odstąpienie od umowy. Pamiętaj o tym terminie, aby nie spóźnić się ze zwrotem.

Dodatkowo na każdy telefon przysługuje Ci 30 dni gwarancji serwisowej od Tele Expert.

 

W razie pytań służymy pomocą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl